Ogród nowoczesny

Ogród w stylu nowoczesnym dostosowany jest do szybkiego tempa życia. Stworzony jest z myślą o odpoczynku i relaksie po długim dniu pracy. W ogrodach nowoczesnych kładziemy nacisk na rekreację. Ich główną zaletą jest niewielki nakład pracy potrzebny do utrzymania ogrody w dobrej formie.

Przykładowe elementy wykorzystane w ogrodzie nowoczesnym:

  • geometryczne formy i prostota
  • świeże, czyste barwy i stonowana kolorystyka
  • roślinność głównie zimozielona (żywotniki, sosny, cyprysy, różaneczniki, bukszpany, mahonie, trawy ozdobne itp.)

Nowoczesny ogród powinien stanowić integralną część budynku oraz być przedłużeniem jego architektury, dlatego styl nowoczesny jest doskonałym rozwiązaniem na aranżację niewielkiej przestrzeni w nowoczesnej zabudowie.

 

Ogród minimalistyczny

Ogród w stylu minimalistycznym dostosowany jest do szybkiego tempa życia. Stworzony jest z myślą o odpoczynku i relaksie po długim dniu pracy. W ogrodach minimalistycznych kładziemy nacisk na rekreację. Ich główną zaletą jest niewielki nakład pracy potrzebny do utrzymania ogrody w dobrej formie.

Przykładowe elementy wykorzystane w ogrodzie minimalistycznym:

  • geometryczne formy i prostota
  • barwy świeże, czyste, kontrasty i stonowana kolorystyka
  • roślinność głównie zimozielona
  • mała różnorodność gatunków

Ogród minimalistyczny to prostota, subtelność, spokój i elegancja. Styl ten popularny jest na całym świecie, lecz w Polsce wciąż rzadko spotykany. Minimalizm może wydawać się banalny lecz tak naprawdę wymaga dużej wprawy i dobrego oka, by stworzyć spektakularny efekt.

 

Ogród naturalistyczny

Głównym założeniem przy tworzeniu ogrodu naturalistycznego jest naturalne wkomponowanie go w otaczający krajobraz. Ogrody naturalistyczne są niezwykle bujne, mają dużą liczbę roślin i gatunków. Stanowią przeciwieństwo ogrodów nowoczesnych. Ogrody te sprawiają wrażenie tajemniczości, naturalności i pięknego nieładu. Najlepiej sprawdzają się na większych działkach, szczególnie na terenach wiejskich, podmiejskich, w otoczeniu lasów czy też łąk.

 

Ogród elegancki

W ogrodzie eleganckim każdy element znajduje się na swoim miejscu. Ogród elegancki to przede wszystkim nienaganna i nie zaburzona niczym estetyka. Kojarzy się ze stylem nowoczesnym i geometrycznym, gdzie wszystko jest równo, estetycznie, a często także symetrycznie posadzone oraz przycinane.

 

Dowiedz się więcej:

 

Jeżeli spodobały Ci się nasze realizacje zapraszam do kontaktu z nami, oraz do zapoznania się z całą naszą ofertą!